0
» فرهنگ و هنر » بیوگرافی هنرمندان » بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر خوش چهره ترکیه ای +‌عکس
بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ
بیوگرافی هنرمندان

بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر خوش چهره ترکیه ای +‌عکس

اردیبهشت 14, 1403 ۰23

کیوانچ تاتلیتوغ، بازیگر، مدل و بازیکن بسکتبال سابق ترکیه، با تولد در سال ۱۹۸۳، یکی از پردرآمدترین بازیگران این کشور است. او تاکنون سه جایزه پروانه طلایی و یک جایزه سینمایی یشیلچام را به دست آورده است، همچنین در سال ۲۰۰۲ برنده مسابقات بهترین مدل ترکیه و بهترین مدل جهان شده است. او با استعداد و ظاهری جذاب، در عرصه های مختلف هنری و ورزشی توانسته تا به امروز موفقیت های بزرگی را کسب کند.

بیشتر بخولنید:

  1. بیوگرافی سرنای ساریکایا بازیگر معروف ترکیه ای +‌ عکس
  2. بیوگرافی بوراک دنیز بازیگر و مدل ترکیه ای + عکس
  3. بیوگرافی تانر اولمز بازیگر محبوب ترکیه ای + عکس

بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوگ و همسرش وفرزندانش

بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوگ و همسرش وفرزندانش

بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوغ

تاتلیتوغ، با بازی در چندین مجموعه تلویزیونی موفق، از جمله منکشه و هلیل، عشق ممنوع، کوزی گونی و جسور و زیبا، توانست شهرت بین‌المللی و تحسین بسیاری را به دست آورد. حضور او در سریال‌های معروفی مانند در اعماق شب و یاکاموس اس-۲۴۵ نشان از استعداد و توانایی هنری او دارد. نام او که از کلمات ترکی “تاتلی” به معنی شیرین و “توغ” به معنی افتخار و غرور تشکیل شده است، نشان از زیبایی و ارزشی که او به صنعت سینما و تلویزیون می‌آورد.

بیماری کیوانچ تاتلیتوگ

بیماری کیوانچ تاتلیتوگ

تاتلیتوغ در شهر آدانا در جنوب ترکیه در سال ۱۹۸۳ متولد شد و خانواده‌اش از تبارهای مختلف اهل بالکان هستند. او ادعا کرده است که خانواده‌اش بیش از صد سال است که در شهر نانوایی زندگی می‌کنند و از نظر دینی مسلمان هستند. تاتلیتوغ اعلام کرده است که در حال حاضر در حال خواندن نماز عید است، این نشان می‌دهد که او اهمیت زیادی به دین و اعیاد اسلامی می‌دهد. او یک هنرپیشه موفق اهل ترکیه است و کارهای بسیار موفقی در صنعت سینما و تلویزیون داشته است.

همسر اول کیوانچ تاتلیتوگ

همسر اول کیوانچ تاتلیتوگ

او یک خانواده بزرگ دارد که شامل ۴ خواهر و برادر می‌شود. کیوانچ تاتلیتوغ تحصیلات خود را در دبیرستان Yenice Çağ Private High School پایان داد و در آنجا به عنوان یک بازیکن بسکتبال برجسته شناخته شد. وقتی پدر او مریض شد، خانواده آن‌ها به استانبول نقل مکان کرد تا برای پدرشان مراقبت کنند. در استانبول، کیوانچ به عنوان یک بازیکن بسکتبال آماتور به باشگاه ورزشی بشیکتاش پیوست. او در سال ۲۰۰۲ به عنوان نماینده کشور ترکیه بهترین مدل مرد جهان شناخته شد و سپس به عنوان یک بازیگر موفق، جوایز بسیاری را دریافت کرد.

حرفه کیوانچ تاتلیتوغ

کیوانچ تاتلیتوغ، هنرمند ترکیه‌ای، با حضور همزمان در سریال محبوب کوزی گونی و فیلم سینمایی رویای پروانه، توانست نام خود را در صنعت سینما و تلویزیون مستحکم کند. وی در نقش یکی از دو شاعر داستان در فیلم رویای پروانه بازی کرد و برای این نقش وزن خود را کم کرد. همچنین، همکاری‌های وی با برن سات، از جمله دوبله انیمیشن داستان اسباب‌بازی ۳، نشان‌دهنده استعداد و تنوع وی در عرصه هنری است. حضور وی در شبکه‌های ماهواره‌ای عربی نیز باعث پرطرفداری و محبوبیت او در کشورهای عربی شد و در نهایت به دعوت وی برای حضور در این کشورها منجر شد.

فیلم های عاشقانه کیوانچ تاتلیتوگ

فیلم های عاشقانه کیوانچ تاتلیتوگ

او با لقب برد پیت خاورمیانه به شهرت رسیده است و در موزیک ویدئوهای خواننده زن لبنانی به نام رولا سعد حضور یافته است. همچنین، با پخش چند سریال او در شبکه فارسی زبان جم تی‌وی، محبوبیت خود را در ایران نیز افزایش داده است. آخرین کار او سریال سعید و شورا (سعید گرگ و شورا) است که در سه کشور روسیه، اوکراین و ترکیه فیلمبرداری شده است. در این سریال، او نقش یک سرباز ترک را بازی کرده و عاشق دختری روسی به نام شورا می‌شود، که باعث ایجاد مشکلاتی بین او، پدر و خانواده اش می‌شود.

جدیدترین فیلم های کیوانچ تاتلیتوگ

جدیدترین فیلم های کیوانچ تاتلیتوگ

پس از اینکه فرح زینب عبدالله چالش سطل یخ را پذیرفت، او با کیوانچ در یک ویدیوی زنده با هم مشارکت کرد و این شایعه را تکذیب کرد. این اقدام او باعث شد که طرفداران این سریال از حقیقت این شایعه مطمئن شوند و او از این ماجرا به عنوان یک درس برای خود و دیگران یاد کند که اهمیت دادن به شایعات و افتادن در دام آنها به جای تمرکز بر کار خود، تنها باعث ناراحتی و ایجاد تنش می‌شود. این رویداد نشان داد که همکاری و دوستی بین بازیگران واقعیت دارد و این نوع شایعات تنها می‌تواند به جای ایجاد تباهی، ارتباطات را بهبود ببخشد.

فیلم‌شناسی

سینمایی
سالعنواننقشتوضیح
۲۰۰۷آمریکایی‌ها در دریای سیاه ۲مظفر
۲۰۱۳رویای پروانهمظفربهترین بازیگر نقش مرد
سریال
سالعنواننقشتوضیح
۲۰۰۵–۲۰۰۷نورمهمت شادوغلو
۲۰۰۵-۲۰۰۷جادوگر تازه‌کار
۲۰۰۷–۲۰۰۸
منکشه و هلیلهلیل توغلودریافت جایزه پروانه طلایی به عنوان بهترین بازیگر مرد
۲۰۰۸–۲۰۱۰
عشق ممنوعمُهَنَدجایزه پروانه طلایی |دریافت جایزه پروانه طلایی به عنوان بهترین بازیگر مردانتخاب بازیگر مرد شیک پوش به انتخاب مجله اله استایل
۲۰۱۱–۲۰۱۳کوزی گونیکوزی تکین اوغلودریافت جایزه پروانه طلایی به عنوان بهترین بازیگر مرد
۲۰۱۴سعید و شوراسعید گرگ
۲۰۱۶شجاع و زیباجسور کاراحسن اوغلو
۲۰۱۸-۲۰۱۹تصادفقدیر آدالی
۲۰۲۳-خانوادهاصلان سویکان
سالعنواننقشتوضیح
۲۰۱۰ایزلسکیز / رامیز کارایسکیقسمت: “آدم” و “غیرممکن”

جوایز و نامزدی جوایز

سالجایزهدستهبراینتیجه
۲۰۰۲بهترین مدل ترکیهپیروز
۲۰۰۸جوایز پروانه طلاییبهترین بازیگر مرد نقش اصلیعشق ممنوعپیروز
۲۰۱۰جایزه Elle Styleبازیگر مرد شیک پوشپیروز
۲۰۱۲جوایز پروانه طلاییبهترین بازیگر مرد نقش اصلیکوزی گونیپیروز
۲۰۱۳ستاره‌های سالمحبوب‌ترین بازیگر مردپیروز
۲۰۱۳بهترینِ بهترین جایزهبهترین بازیگر مرد نقش اصلیپیروز
۲۰۱۴مجله خوانندگان هنر جهانیبهترین بازیگر نقش مرد اصلیرؤیای پروانه‌پیروز

 

کلمات کلیدی:

عکس فرزند کیوانچ تاتلیتوگ / کیوانچ تاتلیتوغ خواهر و برادر / کیوانچ تاتلیتوگ و فرزندش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×