دلیل ریزش ابرو پس از کاشت ابرو طبیعی (بررسی ۵ دلیل رایج)

افرادی که از کم پشتی و ریزش ابروهای خودشان خسته شده‌اند و می‌خواهند مانند سنین جوانی خودشان ابروهای پرپشت و جذاب داشته باشند، می‌توانند از روش کاشت ابرو طبیعی استفاده کنند. با این حال یکی از نگرانی‌های رایج افراد این است که پس از کاشت ابروی طبیعی، ابروها می‌ریزند و کاشت ابرو جواب نمی‌دهد. اگرچه بخشی از ریزش ابرو بعد از کاشت طبیعی است، اما در برخی از مواقع نیز این اتفاق می‌تواند نشان دهنده یک مشکل در ابروهای شما باشد. در ادامه مقاله قصد بررسی دلایل مختلف ریزش ابروی کاشته شده را داریم.

دلایل ریزش ابرو پس از کاشت ابرو طبیعی

برای کاشت ابرو طبیعی از فولیکول‌های سالم مو استفاده می‌شود که می‌توانند در ابرو و خط رشد موها قرار بگیرند و مانند ابروهای طبیعی شروع به رشد کنند. بعد از گذشت ۱۰ الی ۱۲ روز از کاشت ابرو، ابروها دچار ریزش می‌شوند. دلیل این موضوع هم ضعیف بودن فولیکول‌ها است. اگرچه ریشه هنوز در ناحیه ابرو وجود دارد، ساقه‌های ابرو در حال ریزش هستند. این ریزش ابرو کاملا طبیعی بوده و اگر بعد از گذشت یک هفته متوجه کم پشت شدن ابروهای خودتان شدید، اصلا نگران نباشید؛ چون هنوز ریشه در ابرو سالم و سلامت است و به مرور زمان ریزش ابرو جبران خواهد شد.

با این حال اگر پس از گذشت چند ماه متوجه ریزش ابروی کاشته شده خودتان بودید، باید به فکر بروز دلیل این مشکل باشید. دلایل غیر طبیعی دیگری نیز می‌توانند باعث ریزش ابرو پس از کاشت شوند. حتی اگر به بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران مراجعه کرده باشید، باز هم احتمال بروز این مشکل به دلیل عدم مراقبت و یا عدم بررسی هورمون‌های جسمی شما وجود دارد. در ادامه مقاله دلایل مختلف ریزش ابروها پس از کاشت را توضیح می‌دهیم.

دلایل ریزش ابرو پس از کاشت ابرو طبیعی

  1. تغییرات هورمونی

کاشت ابرو طبیعی با تغییرات هورمونی دچار ریزش می‌شود. بسیار دیده شده که بانوان قبل از اقدام به بارداری برای کاشت ابرو مراجعه می‌کنند، ولی بعد از بارداری به دلیل نوسانات هورمونی متوجه ریزش ابروهای خودشان می‌شوند. تغییرات هورمونی در بارداری و شیردهی بسیار شایع است؛ اما بیماری‌های زمینه‌ای مختلف دیگری نیز می‌توانند باعث بروز این مشکل شوند.

  1. عدم مراقبت صحیح از ابروها

مراقبت صحیح از ابروها نیاز به دقت زیادی دارد. اگر می‌خواهید ابروهای سالم و بدون نقص داشته باشید، حتما باید از مکمل‌های توصیه شده از سوی پزشک استفاده کنید. تا مدت زمان تعیین شده از سوی پزشک به ابروها فشار نیاورید. تا چند روز پس از کاشت ابرو، ممکن است احساس درد در ابروها داشته باشید یا تورم و التهاب مشاهده کنید که کاملا طبیعی هستند و با داروهای ضد التهاب و مسکن بهبود پیدا می‌کنند.

  1. عدم بررسی دلایل ریزش ابرو قبل از کاشت

ممکن است دلایلی مانند کمبود مواد مغذی در بدن، مشکلات ارثی و … باعث ریزش ابروها قبل از کاشت شوند. حتما باید دلایل ریزش ابرو قبل از کاشت مورد بررسی قرار گیرند؛ اما اگر پزشک این کار را انجام ندهد و مجددا مراحل کاشت ابرو طبیعی را انجام دهد، ممکن است مجددا ابروها دچار ریزش شوند. از این رو باید علل پزشکی ریزش ابرو قبل از مراحل کاشت مورد بررسی قرار گیرند.

  1. برداشت غیر اصولی فولیکول‌های مو

برداشت فولیکول‌های مو برای کاشت ابرو طبیعی کار تخصصی و بسیار پیچیده است که همه افراد از پس انجام آن بر نمی‌آیند. اگر به پزشکان غیر متخصص و با تجربه کم برای کاشت ابرو مراجعه کنید، احتمال برداشت فولیکول‌های نامناسب و همچنین کاشت این فولیکول‌های ناسالم و آسیب دیده در ابروهای شما وجود دارد. پزشکان متخصص حتما قبل از کاشت ابرو، فولیکول‌های موی برداشته شده را مورد بررسی قرار می‌دهند و بهترین آن‌ها را در ناحیه ابرو می‌کارند. از این رو باید حتما کاشت ابرو و مو به دست افراد متخصص و آموزش دیده در این حوزه انجام شود.

  1. کمبود برخی از ویتامین‌ها در بدن

یکی از دلایل ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی، کمبود برخی از ویتامین‌ها در بدن است. برای اینکه ابروها بتوانند رشد مناسبی داشته باشند، باید حتما ویتامین‌ها و مواد مغذی کافی در بدن وجود داشته باشند. به طور مثال، زینک، ویتامین دی و ویتامین‌های گروه ب نقش بسیار مهمی را در بهبود رشد ابروهای کاشته شده ایفا می‌کنند. اگر برخی از این ترکیبات مغذی در بدن کاهش پیدا کنند، احتمال اینکه شاهد ریزش بعد از کاشت ابرو باشید، وجود دارد.

درمانگاه تخصصی آی گل؛ ارائه دهنده بهترین خدمات کاشت ابرو

درمانگاه تخصصی آی گل؛ ارائه دهنده بهترین خدمات کاشت ابرو

با توجه به اهمیت ریزش ابرو بعد از کاشت، در این مقاله سعی کردیم توضیحات جامع و کاملی را در مورد دلایل بروز این مشکل ارائه نماییم. تمامی افرادی که قصد کاشت ابرو دارند، می‌بایست ابتدا با پزشک در مورد وجود آمادگی جسمی برای کاشت ابرو مشورت کنند. همچنین پس از کاشت نیز از داروها و مکمل‌های توصیه شده از سوی پزشک استفاده نمایند. در صورت نیاز به دریافت خدمات کاشت ابرو به صورت تخصصی، می‌توانید با درمانگاه تخصصی آی گل در ارتباط باشید که بهترین خدمات را در زمینه کاشت ابرو حرفه‌ای به شما ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید